JÓGA V SOLNÉ JESKYNI

Cvičíme:

Nutná telefonická rezervace předem na tel. 732 144 770

Cvičením jógy:

Další informace o cvičení jógy a józe v naší solné jeskyni:

Jóga je starodávná indická praxe, která se zaměřuje na rozvoj tělesné, mentální a duchovní pohody. Cvičení jógy se skládá z fyzických pozic (asán), dýchacích technik (pránajáma) a meditace. Jóga má mnoho pozitivních účinků na zdraví, jako jsou snížení stresu, zlepšení kvality spánku, posílení imunitního systému a úprava tělesné hmotnosti.

Fyzické pozice, nebo asány, jsou jednou z hlavních složek cvičení jógy. Tyto pozice pomáhají posílit a protáhnout svaly, zlepšit pohyblivost kloubů a uvolnit napětí v těle. Existuje mnoho různých pozic, které lze cvičit, od jednoduchých pozic pro začátečníky až po složité pozice pro pokročilé cvičence. Mezi nejoblíbenější pozy patří například pozice lotosu, pozice mrtvého brouka nebo pozice kobry. Tyto pozice zlepšují flexibilitu, sílu, rovnováhu a koordinaci.

Dýchací techniky, nebo pránajáma, jsou druhou hlavní složkou cvičení jógy. Tyto techniky se zaměřují na dýchání a pomáhají uklidnit mysl a uvolnit napětí. Mezi nejběžnější dýchací techniky patří kapalabhátí, nebo „příliv a odliv“ a anuloma viloma, nebo „pravidelné dýchání nosem“. Tyto techniky se často používají pro uklidnění mysli, především v meditaci nebo v pozicích, kde je potřeba koncentrace a jemnosti. Dýchání je klíčové pro praxi jógy a pomáhá nám vnímat a udržet pozornost na dech během cvičení.

Meditace je třetí hlavní složkou cvičení jógy. Tato praxe se zaměřuje na soustředění se a uklidnění mysli. Meditace může pomoci snížit stres, zlepšit kvalitu spánku a pomoci s úpravou tělesné hmotnosti. Existuje mnoho různých meditačních technik, od jednoduchých pozorování dechu až po složitější vizualizace a mantras. Meditace pomáhá udržet pozornost na dech a uklidnit mysl během cvičení. Meditace může také pomoci vytvořit větší propojení mezi tělem a myslí, což může vést k většímu pocitu pohody a klidu. Důležité je, aby meditace byla pro vás příjemná a uklidňující. Pro meditaci je velmi důležité klidné prostředí, například takové, které je v naší solné jeskyni.

Jóga v solné jeskyni je unikátní zážitek, který propojuje pozitivní účinky jógy s léčivými vlastnostmi soli. Cvičení jógy v naší solné jeskyni jsou navržena tak, aby podpořila dýchání, uvolnila napětí v těle a pomohla udržet rovnováhu mezi tělem a myslí. V solné jeskyni OASA MEDICAL máte jedinečnou příležitost vychutnat si léčebné a relaxační účinky soli z Mrtvého moře a Himalájí a přitom si zacvičit jógu. Pobyt v naší jeskyni podporuje funkci imunitního systému a štítné žlázy. Navíc pomáhá léčit astma, atopické (senné) rýmy, alergie a další respirační onemocnění, lupenku, ekzémy, kožní alergie a srdeční-cévní nemoci.